Kerítést se építettünk ellenük, a Honvédség sem aktivizálta magát, nem járőröznek határvadászok, és a rendőrség is csak akkor billen ki nyugalmi állapotából, ha majd ki kell lakoltatni némelyiket, de akkor aztán majd megmutatják, hogy milyen a magyar virtus.
A harmincezres szám a mai napra vonatkozik, és előrevetíti azokat az időket, mikor majd a ukránok negyven-ötvenezres csoportokban próbálják elhagyni szülőföldjüket.
Hogy ezek nem migránsok, hanem ukránok?
Hát persze, de ettől még olyanokról van szó, akik elvándorolnak eredeti lakóhelyükről és ideiglenesen vagy véglegesen máshol telepednek le.
A migráns már csak ilyen, azon kívül, hogy nálunk -hála Nagyurunk útmutatásának - szitokszó, emellett még gyűjtőfogalom is, melyet aztán kedvünk szerint cizellálhatunk.
Ihor pénzen vett identitásával katonaszökevény, Alina nehéz testi munkás, s mint ilyen gazdasági migráns, csakúgy, mint Oleh, akinek földjét a szembenálló felek taposóaknákkal vetették be, nemkülönben mint Szerhíj, aki mindközönségesen csak élni akar és biztonságban látni a családját.
Naponta olvasom a híreket az egyre növekvő számú menekültről, és eltöprengek: mi elől menekülnek ezek, hiszen az ukrán vezérkar hivatalos jelentései szerint az oroszokat már kétszer kiirtották, az amerikaiak szerint a Donbaszban indított offenzíva elakadt és már csak egy lépés Moszkva elfoglalása.
Több, mint két éve tart a háború és több, mint kilencszáz napon alatt - csak a magyar határon át - naponta tízezer ember menekült el szülőföldjéről, ez testvérek között is több, mint kilencmillió ember - és vajon még hányan menekültek Lengyelország felé?
A háború elöl menekülők száma világosan mutatja, hogy Ukrajna népe mit gondol annak végkimeneteléről.
Azt is megmutatja, hogy mennyire bíznak az újjáépítés lehetőségében, így aztán közvéleménykutatással ér fel ez a jelenség.
Megkérdeztünk kilencmillió embert, hogy lát-e jövőt önmaga és szerettei számára az országban, mely napról-napra küzd az életbenmaradásért gazdasági és katonai téren egyaránt.
Az oroszok még mindig testvérnépként kezelik őket, de a kurszki terület megtámadása ezt is erősen kockára tette, és eljöhet az idő hamarosan, mikor ennek vége lesz és megindul az orosz gőzhenger.
Hogy közben támadják az orosz területeket is?
Ugyanaz fog történni, mint ami az ukrán társdalommal történt, mikor az orosz támadás megkezdődött: az orosz társadalom összezár.
Ezt erősen megkönnyíti az ukrán neofasiszták tevékenysége a Donbaszban, az USA szerepvállalása, az EU héjáinak tevékenysége, a feléledő német militarizmus és az ukrán nacionalisták II. Világháborús szerepe Banderától a lengyelek volhiniai kiirtásáig, a koncentrációs táborok ukrán őreiig.
Az oroszok húszmilliós embervesztesége beleégett a társadalmi tudatba, és egészen más attitűdöt alakított ki, mint az amerikaiakban a küldetéstudatos USA ötszázezres vesztesége, melyet egyetlen, - nem a saját államuk területén vívott - megnyert háborújukban és a külföldön vívott számtalan vesztett csata során alakítottak ki.
A kommunikáció jól illusztrálja azt, hogy milyen a hibrid háború.
Ez a háború a világ legpocsékabb háborúja, mely ezer fronton folyik.
Azért azt le kell szögezni, hogy ez a háború már akkor elkezdődött, amikor a II. Világháború még be sem fejeződött, hiszen az atombomba bevetése egyetlen célt szolgált: Sztálin megfélemlítését, nehogy kedve kerekedjen elballagni az Atlanti-óceánig.
A megfélemlítés párszázezer emberi élet árán sem sikerült, Sztálin ugyan mint minden birodalmi vezető imperialista volt, de nem volt telhetetlen.
Az angolszászok viszont mindig azok voltak és azok is maradtak, és szakadatlan harcot folytattak a világ erőforrásai feletti uralom megszerzéséért, melynek útjában akkortájt jóformán csak a Szovjetunió állt, mely ellen a harcot tulajdonképpen megalakulása folytatták - a világháború idején is.
Az orosz polgárháború során távol-keleti kudarc után abban reménykedtek, hogy majd Hitler legyűri őket, a háború alatt a szovjetellenes emigráns-kormányokat támogatták.
Ennek volt halálos hozadéka a varsói felkelés, mikor az angolbarát lengyel emigránskormány megpróbálta a harcot a németek ellen a Szovjetunió nélkül - az ismert eredménnyel - Varsó porig rombolásával.
A háború után is csak nehezen fegyverezték le és oszlatták fel a magukat megadó német csapatokat, egy majdani, Szovjetunió elleni támadásnál potenciális szövetségesként tekintettek rájuk.
Megszállási övezeteikből létrehozták Nyugat-Németországot, 1949-ben a NATO-t, ahova kérésük ellenére az oroszokat nem vették fel.
Megindították a harcot Délkelet-Ázsiáért, Kína ellen Koreában, a Szovjetunió bekerítéséért mindenfelé és telecsinálták a világot támaszpontjaikkal.
Atomaknazárat telepítettek Európában, az ezzel kapcsolatos kém-játszmában mi is érintettek voltunk.
Az idealista és narcisztikus Gorbacsov utáni világot kihasználva szétverték a Balkánt. megtámadták Jugoszláviát, lebombázták Belgrádot és létrehozták Koszovót.
A Helsinki Nyilatkozatot, mely rögzítette az európai határok sérthetetlenségét felszámolták és ezzel rossz precedenst teremtettek - a levét most Ukrajnában isszák.
Merthogy a világ megváltozott és egyre kevésbé tolerálja az egyoldalú angolszász dominanciát.
Az isten legyen irgalmas hozzánk, hogy valamikor, a nem is távoli jövőben az angolszász bűnöket a nehogy a fehér rassz nyakába varrják - mondjuk a katolikus egyház bűneivel együtt.
Ez a háború a lelkedért is folyik, míg csak el nem érnek a fegyverek, mert utána azoké a döntő szó.
Le lehet írni ezerszer, hogy a Donbaszban elakadt az orosz offenzíva, de a harmincezer menekült mást üzen.
És az ukrán menekült sem más, mint a szíriai vagy iraki menekült, sőt a szomáliai menekülttől is csak bőrszíne különbözteti meg, hiszen a szándék ugyanaz: kivonni magukat a háború gyilkos taposómalmából, és azt hiszem, ez érthető törekvés.
És ha új hazájukban együtt akarnak maradni, az is érthető, hiszen a biztonságukat szolgálja valamilyen szinten.
Rettenetes dilemma ez, hiszen a befogadó ország népének is van saját érdeke, és az ember még a fán tanulta meg, hogy ami nem olyan, mint ő, az veszélyes.
És a veszélyt el kell hárítani, aki vagy ami veszélyes azt meg kell ölni, és csak a bunkó lett fejlettebb, a gondolkodás az emberek nagy részénél nem.
Mi a megoldás?
Nem tudja senki, de az emberiség majd rá fog jönni.
Vagy kihal, mint kihaltak előtte más fajok is.
El kellene ezen gondolkodni legalább azoknak, akiknek van mivel...
:O)))
14 megjegyzés:
Akárhonnan nézed ennek csak katasztrófa lehet a vége. Mindegy, hogy "kinek van igaza". Szerintem senkinek. A kapitalisták torzsalkodnak a zsákmányon és mi isszuk a levét. Ráadásul az emberek nagy részének fogalma sincs arról, hogy valójában mi van a háttérben. Ez egy olyan konfliktus, ahol nincs "jó" és "rossz" oldal.
"Nem ígérhetek mást csak vért, erőfeszítést és könnyeket." Mondta Churchill, aki egy szokatlanul őszinte gazember volt. Én még azt tenném hozzá, hogy ráadásul teljesen értelmetlenül, mert ettől nekünk nem lesz jobb az életünk!
Nagyon jó írás!
Nyistához annyit, hogy túlléptünk a "point of no return"-ön, a nyolcmillirdból visszalépni nincs békés út.
Szabad legyen ajánlani Susan George Luganói tanulmány 1-2. című könyveit. Ami tudható és tehető, benne van. Különösen érdemes fellapozni az I. kötet 92. oldalát.
Kedves Nyista!
Egy adalék Churchill gazember mivoltához:
https://mot.merce.hu/2024/08/22/1943-augusztus-22-a-the-statesman-a-bengali-ehinsegrol-ir/
Elég súlyos bűnök ezek...
Kedves 1970!
Valaki Churchill környezetében állítólag valami ilyesmit írt a naplójába: "...mi a külömbség Winston és Adolf között? Nem tudom! Talán semmi..."
Churchill (is) megtestesít mindent amit megvetek!
Kedves anteus! Köszönöm a könyvajánlót. El fogom olvasni.
Kedves Nyista!
Ha valaki vitatná kijelentésed Churchillről, olvastasd el vele a kikujuk lázadását követő koncentrációs és tömegmészárlását.
1956 október 21. (!!)
A Mau-Mau felkelés megtorlásakor
Hitler zöldfülű kezdő volt az angolokhoz képest.
Tovabbá:
Churchill (Mussolinihez)
"Ha olasz lennék, bizonnyal én is teljes szívemből támogatnám az Ön dicső harcát a leninista fenevad féktelen mohósága, vak dühe ellen. Íme, megtalálta az orosz méreg hatásos ellenszerét! Mostantól egyetlen nagy nemzet sem fogja nélkülözni a védekezés e nagyszerű eszközét a bolsevizmus rákos burjánzásával szemben. (1927)
/In.: Holmi 2000/5. szám. "Kik a háborús bűnösök?/
Ez hány millióval növelte meg a II. vháb. áldozatainak a számat?
10? 15?
Churchill számláját életek milliói terhelik.
De éljen Vilmos és Katalin.
Kedves anteus! A reakciósok mindig egymás nyakába borulnak. Napjainkban is azt látjuk, hogy összenő ami összetartozik.
Ezt az utolsó megjegyzést Vilmosra és Katalinra nem egészen értem. Felteszem a valesi hercegi párra gondolsz.
Kedves Nyista!
Mindössze arra utaltam, hogy a történelemben igen negatív szerepet is játszó British Empire soron következő királya és néja a nagy népszerűségű házaspár.
Történelmével együtt.
A kulcsgondolat, hogy a "történelemben igen negatív szerepet is játszó British Empire" rokonszenves trónörököséről van szó, meg az angol királyságról, melynek lehetőségei és szerepe a történelem változása következtében megváltozott, de nemzete ennek ismeretében is elfogadja az intézményt. Ez eleven cáfolata annak a közkeletű tévedésnek, hogy csak az angolszász típusú parlamentáris demokrácia megfelelő az ember számára a világban - nem szólva arról, hogy maga az intézmény is változik.
És nem kell csodálkozni Rettegett Iván óta az orosz társadalom hozzáállásán sem vezetőihez, Nagy Szulejmán után a török despotákon, egyes arab országok és a perzsa társadalom, horribile dictu Afganisztán vallási alapú szerveződésén.
Az ember lassan változik, mióta leesett a fáról.
Ma is ugyanazok a félelmek vannak a génjeibe égetve, mint hajdan a fán, és a hatalmat akarók ezt okosan ki is használják.
A hatalomhoz ugyanis ellenség kell, hogy az alattvalók ne az uralkodóban vagy társadalmi csoportjában találják meg azt.
Harcolni ellene oktalanság, a türelmes nevelés sokat segíthet, még ha időnként vissza is esik a dolgozó.
A befogadó társadalmi környezet is segíthet, ha megkíséreljük elfogadni, és ameddig konkrétan nem támad ellenünk, tolerálni a számunkra még oly szokatlant is...
Furcsa jószág az ember...
:O)))
Kedves anteus! Így értem. És valóban. A Brit Birodalom töménytelen emberi szenvedés okozója volt fennállása során. Ennek a szenvedésnek a velünk élő szimbólumba az angol arisztokrácia és az uralkodó család.
Kedves Pupu! Nem hiszem, hogy bárki is azt állította volna, hogy "csak az angolszász típusú parlamentáris demokrácia megfelelő az ember számára a világban." Ha mégis valaki állított ilyet, akkor nagyon ostoba és vagy tudatlan. Az angolszász típusú rendszer kialakulásához egy nagyon speciális történelmű országra volt szükség, amelynek fejlődése erősen eltér az európai kontinens többi országának fejlődésétől.
Én itt élőként nem úgy látom, hogy a "nemzet" egységesen elfogadja a királyság intézményét. Sőt elég erőteljes ellenérzés él az ország lakosságának egy jelentős részében. III. Károly rendkívül népszerűtlen uralkodó. És az egyre nehezebben élő polgárok növekvő ellenszenvvel figyelik azt a középkori rongyrázást ami a királyi udvarban még mindig dívik. Azt nem tudom megmondani, hogy mikorra várható az intézmény felszámolása, de az egyik szög a koporsójában éppen Észak Írország lesz. A másik esélyes bukáshoz vezető tényező a skót függetlenség kérdése. Ha az Egyesült Királyság nem lesz már "egyesült", akkor lehet, hogy királyság sem!
Amit félelem és a hatalom viszonyáról írsz az igaz. A szorongások, félelmek ilyen felhasználása bűnbakképzésre világ jelenség. De még csak nem is valami új jelenség. Egy osztrák fickó írt erről a politikáról egy kétkötetes könyvet. A címe: Mein Kampf...
Churchill? Ha annyi €uróm lenne, ahányszor idézték...
Kedves Pupu! Persze, hogy sokan idézik Winston-t, hiszen "életműve" elég jól dokumentált. És ha meg akarod érteni, hogy az uralkodó elit mitől olyan degenerált és gonosz világszerte, akkor ő az állatorvosi ló! 😉
Megjegyzés küldése