Már nincs ötszáz napunk sem a nevezetes dátumig.
Fiataloknak hosszú idő, a régebb óta fiataloknak egy pillanat, huss, elszalad, mint csigabiga a nyugdíjas kosárkájából.
A pártok vezetői hisznek abban, hogy a választó hülye, remélik, hogy egy harmatos tavaszi reggelen nem lógatja fel őket a feldühödött nép, továbbá szeretik a hatalmat, meg a hatalommal együtt járó rekvizitumokat, különösen a föníciaiak találmányát.
Tulajdonképpen rendben is vagyunk, ma a pártpolitika hitélet, a szekták háborúja.
Ma a szerencsés veszteseket nem gályarabságra ítélik, bár a szerencsétlenebbjének néha leesik a létrája a kocsija tetejéről....
Az is árnyalja a képet, hogy az egyik résztvevő a Cosa Nostra, mely folyton olyan ajánlatokat tesz az országnak, melyeket nem lehet visszautasítani.
Kevés az olyan bátor demokrata, mint Gyurcsány, akinek az ágyában már tán' egy ménes levágott feje is megfordult reggelente.
Mára már az ő idegeit is megviselte a dolog, talán ezért, talán tanácstalanságában kiabál butuskaságokat.
Van aztán olyan illuzionista pártvezér is, akinek a köddéválás a produkciója, talán ő jár legjobban.
Viszont Karácsony elpusztíthatatlan, ami nem mondható el szövetségeseire, akik már majd' mindahányan visszaadták hajdan halhatatlannak hitt lelküket a Teremtőnek, aki mosolyogva figyeli a külön e célra épített teraszáól kiszenvedésüket.
És élvezi, hogy a hozzám hasonlók eljutottak arra a pontra, hogy nincs, kire jó szívvel szavazzanak.
Na jó, de kik a hozzám hasonlók, akikhez hálistennek csak gondolkodásmódjukban vagyok hasonló, mert azt a csapást már mégsem érdemelték volna meg, hogy küllemileg is, ugye...
Magamat baloldalinak tartom, aki Marxot tartja a társadalom leghitelesebb ismerőjének, ma is érvényes megállapítások szerzőjének.
Sokat segít ebben, hogy Marx nem hiszi csalhatatlannak magát, és örökérvényűnek az elképzeléseit sem, melyeket szerinte mindig hozzá kell igazítani az örökké mozgásban levő, fejlődő társadalomhoz.
A társadalmat osztályokra osztja, a társadalom történetét pedig az osztályharcok történeteként kezeli.
Tőkésekről és munkásokról beszél, utóbbiak nincsenek a termelőeszközök birtokában, ezért munkaerejüket adják el, melyből a tőkés profitra tesz szert.
A munkásnak ezért a még éppen elegendőt - (ez országonként változik) - fizeti ahhoz, hogy újratermelje munkaerejét, ne haljon abszolút vagy relatív értelemben éhen.
Persze ezt a helyzetnek megfelelően kell érteni, például akár úgy is, hogy éhen is halhat, a termelést meg kiviszi Bangladesbe...
Az én olvasatomban baloldali az, aki hisz abban, hogy a közösségi érdek megelőzi az egyéni érdeket, hisz abban, hogy a magántulajdonon alapuló társadalom az emberi fejlődés fékje, hogy ez a társadalmi forma mára betöltötte szerepét és valami másnak kell jönnie, mert a technológiai fejlődés mást fog kikényszeríteni.
A baloldali gondolkodású ember szociálisan érzékeny, és ez nem azt jelenti, hogy amije van, azt szétosztja a szegények között, hanem azt, hogy olyan társadalomért harcol, melyben nincsenek nyomorgók, akik egyébként maguk is egy igazságos társadalomra törekednek.
Szóval nekem most éppen nincs kire szavaznom, és ez egy komoly gond, így ötszáz nappal a választás előtt.
A maffiára természetesen nem szavazhatok, pedig a cégér szépen ki van pingálva.
A Tisza Párt egy rövidítés, Nagyurunk rövidítése: Ti Szavazhattok akár rájuk is, hiszen akkor is rám szavaztok!
A Párbeszéd az árulásról szól, most éppen azt kérik, hogy akit még nem árult el Karácsony, az tegye fel a kezét!
A másikat is...
A Jobbik és a Mi hazánk a jobboldal és a szélsőjobb pártjai, nem szobatiszták.
Maradna a DK, de riasztó, amit Gyurcsány az utóbbi időben művel, felteszem végső elkeseredettségében és tanácstalanságában.
Pártja maga egy virtigli liberális párt némi szociális érzékenységgel, erre most azt erőltetik, hogy ez egy baloldali szociáldemokrata párt.
Nem az, soha nem is volt az, de ballib pártnak vállalható volt, az ember nem érezte azt hogy hazudozik, mikor a szavazatát rájuk adja.
Hogy ez így alakult, az a szocialisták koncepciótlan és ügyetlen politizálásának is köszönhető.
Gyurcsányék most meglehetősen szélsőséges atlantisták lettek, ab ovo háborúpártiak is, pedig ha Gyurcsány nem látja át azt, hogy mi vezetett ehhez a háborúhoz, akkor egy kecskét se szabad rábízni, nem ezt az országot.
Az egész párt szélsőséges lett, a szocialista párthoz dögevőként viszonyulnak, helyi szinten már gusztustalan, amit időnként csinálnak, az országnak egyébként kifejezetten káros miden a nagyhatalmakkal szembeni szélsőséges elkötelezettség.
Gyurcsány sosem tudta, mikor kell ficeregni és mikor meghúzódni, a tetejébe olyan emberekkel vette magát körül, akik az utolsó forintig helyeselni fogják, amit mond.
Szóval, - szerintem - ma a társadalom felének nincs pártképviselete, minden párt mindenkit képviselni akar, ami fából vaskarika, - nem lehet ugyanis ugyanaz az érdeke a birkának, a vágóhíd tulajdonosának, a juhásznak és annak, aki a birkapörkölt szagát se bírja.
Marad még a választástól való távolmaradás, de ez meg a maffia érdeke, nem lehet az enyém.
Csodára nem várhatunk.
Mondd, te kit választanál?
Segítsetek! Segítsetek!
:O)))
13 megjegyzés:
Kedves Pupu, a világ sokszínű és 500 napra előre megmondhatatlan a TUTI! Tudod, a nagy pártok nagyjából mind összezsugorodtak, elhasználódtak, bemocskolódtak, bízni senki se bízik bennük, inkább csak orosz rulettet játszanak a hívőik is, szorosan összecsukják a szemeiket, fülükbe füldugót illesztenek, hogy ne kelljen szembenézni saját korábbi.....khmmm........... sikerületlenségével, és tehessék azt tovább, amit eddig tettek, hihessenek abban, amiben millió valós csalódás után is hittek-hisznek. De azért léteznek apró jó jelek is - engem megnyugtat a Kutyákok eddigi útja, fejlődése, nagyon szorítok nekik, hogy a humorérzékük meg ne sérüljön, hogy megőrizzék alapvetésüket: nem magukat kell komolyan venni, hanem a feladataikat. Mióta politikai árva lettem, egyfolytában és konzekvensen rájuk szavazok, és lám, milyen szépen fejlődtek, növekedtek, Suzi bebizonyította, hogy a gyakorlatban is tud mit kezdeni egy jó nagy és igencsak összetett kerület vezetésében, miközben egy jottányit se ad fel önmagából, kutyákokságából; Gergely bizonyított önkormányzati képviselőként és most éppen elkezdhette a bizonyítást a Hegyvidék polgármestereként, nem is éppen sikertelenül. Szépen fejlődnek és szaporodnak a maradandó műveik, a helyi közösségek érdekében közös munkával létrejött - ujjávarázsolt játszóterek, rendbehozott helyi utak, közösségi épületek, épülnek maguk a helyi közösségek, eddig még nem kellett csalódnom bennük. Az örök-szervező Veronika eredményei a hajléktalanok segítésével, az egyre újabb közösségvonzó - összetartó eseményekkel különös elismerést érdemelnek....szóval, ha nem lelsz jobbat, rájuk biztonsággal szavazhatsz, nem kell utólag se megbánnod, se restellned!
Kedves Pupu!
Én hasonló gondolkodásúnak tartom magam a baloldaliságot illetően, mint Te. Valóban nem tudok jó szívvel senkire szavazni , nemcsak 2026-ban, hanem legalább 15 éve, vagy még régebb óta. Sokszor gondolkodtam azon mióta is van ez és mindig az ugrik be, Horn Gyula halála óta. Nekem ott elveszett a baloldali párt fogalma. Számomra az a durva, hogy a "munkásosztály" sem tudja melyik kategóriában van Marx meghatározása alapján. Nagyon soknak kilóg a segge a gatyából, napról napra küzdenek a túlélésért,de ők büszke jobboldali MAGYAROK. Talán még Medgyessy volt az aki betartotta a szavát, de ő is eladta a lelkét sértődöttségében. Volt egy nagy reményem, a DK, de sajnos csalatkozni kellett bennük is, valahogy félresiklott az egész, talán a bentlévő emberek miatt, akik Gyurcsányt nagyon befolyásolják, mert lássuk be ő hagyja magát. Egyébként a DK sem baloldali párt, olyan már nincs. Mégis. Rájuk fogok szavazni, mert nem lehet, hogy kiessenek. Csinálni úgysem fognak tudni semmit, csak azért hogy a Csúti haláláig lássa GYF-t bent ülni.
Bubu64
Kedves Pupu! Én egy forradalmat tartanék idő- és szükségszerűnek. Ha meg ez valamiért nem megy akko marad Gyurcsány. Tudod az "Atlanizmus" kezelhető betegség. Már meg is van a gyógymód. Úgy hívják "Trumpocilin". Aki eddig valamilyen téveszmétől hajtva szerette Amerikát ezután majd nem fogja! 🫡 Én meg iszom egy kávét.
Kedves Bubu64!
Alapvetően egyetértünk, két kiegészítéssel:
1. Kádár halálával igen sok dolog elveszett már abból a valódi baloldaliságból, ami Hornnal a sírba szállt.
2. Én jelenleg nem csak nem tudok jó szívvel szavazni senkire, de tartok attól nem is fogok.
PuPu!
Drámai bejegyzés. Kábé negyven oldal kellene, hogy érthetően kifejthessem a válaszom. Megpróbálom erősem rövidítve. Olyan lesz, mint a 30 kötelező irodalmat 100 oldalas műbe tömörítő egykori kiadvány.
1. A forrásmegjelölés helyes. A baj azzal kezdődik, hogy Marxot nem megtanulni kell, hanem megérteni. Ami hozzávetőleg két nagyságrenddel nagyobb munka (lenne.) Ez régen sem volt, most pedig egyáltalán nincs elvégezve. Így a változások adekvát feldolgozása eleve lehetetlen. Az össze-vissza beszédet és cselekvést erre vezetem vissza. A fogalmak tisztázatlanok, felhasználásuk pontatlan, minek következtében a zárak felnyitásához alkalmatlan kulcsokkal próbálkozunk.
2. Nem a magyar baloldal a hülyék gyülekezete. A polgári demokrácia kereteit szétfeszítő világméretű változás következménye a baloldali erők veresége. Ma már csak a tőke van a pályán, a meccs tőke és tőke között zajlik. (Érdemben eddig is ott zajlott, ezt kellene már felfognunk.) Globális tőke v, nemzeti tőke; nagytőke v. kistőke, finánctőke v. termelőtőke. A három átfedi egymást. Legjobb példa minderre a USA elnökválasztása idén.
3. Magán a világnézetünkön belül is súlyos feloldatlan csomók vannak. Mindenek előtt az osztálytudat és az identitás viszonya. Az német szociáldemokraták 1914-es német hadisegély szavazása óta felismert központi probléma. A kettő egyszerre nem megy. Vagy-vagy. Úgy látszik semmit sem tudunk kezdeni ezzel. Orbán jobban tudja (ezt is) a komplett „baloldalnál”. A „Hajrá Magyarország” és az „America first” analógia felismerése sokat lendít a mai világ megértésében.
4. Gyurcsány soha nem volt, nem az, és nem is lesz soha államférfi. Soha nme fogja fel-, vagy elismerni, hogy a "Kádárt nem elég elutasítani, szembe kell fordulni vele" mondatával kiküldte magát a stadionból. Azóta Orbán nyugodt felőle.
5. Nincs tiszta beszéd - fogalmainkat diszkreditálták.
Itt oltom le a villanyt. Nyissz.
Pupu barátom, most akkor mond meg nekem, hol van a különbség a Gyurcsányhívők és az Orbánhívők magatartásában? Bubu64 és Nyista kommentárjai foglalják mintegy össze a lényeget: Már tudom, hogy nem az, aminek vártam, de akkor is rászavazok! Rutinból!
Hát a hívő az már csak hívő, az meg már csak részletkérdés, hogy keresztény vagy keresztyén, esetleg mohamedán, - és hát a megszokás is kétségtelenül nagy úr...
:O)))
A kényszer is nagy úr, a tömör összefoglalás soxor jobb a terjengős kifejtésnél.
Alapvetően egyetértünk, amiben kicsit eltér a véleményünk, az a baloldali erők vereségének kérdése ; egy kedves ismerősöm szokta mondani, ha valaki nem tartja be az orvosi előírásokat, hogy még nem fáj eléggé...
:O)))
Kedves Katalin! Köszönöm, hogy külö is megemlítettél. Hagy hangsúlyozzam, hogy a probléma megoldását én egy világméretű, ha úgy tetszik forradalmi változásban látom. Csak ennek nincsen realitása. A Gyurcsányra szavazást Pupunak javasoltam. És mivel Pupu az "Atlantizmust" kifogásolta arra írtam azt amit. Én Gyurcsányban a neo-liberalizmusát kifogásolom. Ha azt eltemetné Margaret Thatcher mellé akkor esetleg én is megfontolnám, hogy rá szavazzak... Kivéve, ha Pjotr Kropotkin et. esetleg kikelne a sírjából.😜
A forradalomhoz forradalmi helyzet kell, amúgy meg kérdéses a kimenetele, meg a haszna is.
Hát, hátradőlni errefelé most nem nagyon érdemes...
:O)))
Egyszerűen műveletlenek - már ami a munkásmozgalom történetét illeti. Pedig tudható, hogy aki nem ismeri a történelmét az megérdemli, hogy újra megtörténjen vele.
Én egy modern baloldali pártra szavaznék. Ha lenne. De azért ne veszítsük el a REMÉNYT
Lehet, hogy nem lesz választási problémánk, ha a demens vénember és hülye tanácsadói miatt már mi sem leszünk. Ha már hitbeli kérdés, én hiszem, hogy Putyinnak azért ennél több esze van!
Megjegyzés küldése