2025. január 6., hétfő

MINDEGY




Ne haragudjon a kedves olvasó, de kicsit közönséges leszek...
Hajdan, mikor kamasz voltam és flegmán megvonva vállam valamire azt mondtam, hogy mindegy, apukám rám nézett, és azt mondta: Tudod mi a mindegy, édes fiam?
Ha belecsinálsz a tenyeredbe, összeszorítod az ujjaiddal és ami oldalt kijön, azt jobbról nyalod le, vagy balról - na az mindegy.
De ami komoly választás kérdése, az soha sem mindegy, mert az mind-mind befolyásolja a jövődet.
Arról jutott ez eszembe, hogy lépten-nyomon azt hallom - általam eddig okosnak tartott emberektől is -, hogy mindegy ki jön, csak valaki távolítsa már el ezt a kolostormalacot, ha lehet, az egész bandájával együtt.
Hát, - hogy klasszikust idézzek,- lószart Mama, bármennyire is kecsegtető ötlet a zsírmalac világgákergetése, egyrészt azt nem nagy pofával, hanem konkrét tervekkel és erővel a hátunk mögött kellene kellene végrehajtani, másrészt egyáltalán nem mindegy, hogy mi, vagy ki jön utána.
Ezer és ezer példa van a világtörténelemben arra, hogy az emberek azt hitték, hogy rosszabb nem jöhet.
Aztán Tiberius után jött Caligula, majd Nero, kettejük között pedig egy rövid időszakra Claudius, aki okos is volt, művelt is, és a császárok sorában túl vérengzőnek sem mondható, viszont őt meg hülyének tartotta a kor intelligenciája Senecával az élen, - ebből következőleg a nép is annak tartotta.
Jobb sose jön, mondja a népi bölcsesség, és ha mégis jönne, az lesz a szoros kivétel a főszabály alól.
Most sem lesz másként.


Hiszen egyre inkább kilóg a lóláb, lassan az egész ló is, hiszen az esélyes versenyző jelenleg úgy lebeg, mint Mohamed koporsója.
A Fidesz támadja, de csak annyira, hogy el ne patkoljon (politikai értelemben természetesen) időnap előtt, ő is támadja a Fideszt, de közben minden politikai mozdulatával segíti, és nem győzi hangsúlyozni, hogy ő az irányvonallal egyetért, csak a képviselői személyével nem.
Érdekes, az Ártány is valahogy így nyilatkozott a Kádár-korról, mecsoda meglepetés!
Egyébként meg jogállami módon fogunk eljárni, pénz marad annál, akinél ma is van, a Fidesz által kinevezett tisztségviselők is maradnak a helyükön addig az időpontig, ameddig a mandátumuk szólt, érvényben marad az Alkotmány megcsúfolására megszavazott Alaptörvény, melyet alkotója az első emelet és a földszint között alkotott meg a csatornacsövön csúszva, vagy hol is...
Markáns változás lesz, már csak az van hátra, hogy amnesztiát szavazzanak meg maguknak, mint Biden a fiának...

És hát akkor most tartsunk előrehozott választásokat, vakulj paraszt jeligére.
Hogy erre az idő is kevés már, az mindegy.
Merthogy ha a Fidesznek érdekében is állna megtartani, akkor se nyerne vele senki semmit, hiszen legfeljebb a Karácsony tojhatná a fenyőfa alá a Nagy Ajándékot, amit pedig eddig a Karácsony hozott el, annak nemigen örülhettünk, és most se lenne ez másként.
De cirkusznak jó, hiszen bátran lehet majd arra hivatkozni, hogy a hatalom fél a Fadugós  Messiástól, valószínűleg coulrofóbiája van.
Hogy az érdeklődést a választásig fenn kell tartani iránta, az világos, és ez mégiscsak elegánsabb megoldás, mint lehugyozni az Operaház erkélyéről.
De még annál is, mint konfliktusba keveredni a Köztársaségi Elnökkel, aki orrhosszal veri neves elődjét, a bánáti bazsarózsákért aggódó marabut, és itt a madárra tessék gondolni, mert nem szeretném sértegetni a neves karikaturistát. 
Már csak azt nem értem, hogy a DK házatáján kinek jutott eszébe az ötlet, mert nekem olyannak tűnik, mintha a ketrecharcos, akinek kitörték kezét-lábát, cipóra verték a fejét,  talpig gipszben azt követelné, hogy a jövő héten legyen a visszavágó, hogy utána nyugodtan fekhessen bele abba a gödörbe, melynek kiásásával éppen most végez.
Hogy ki találja ki ezt, az rejtély, de azonnal el kellene távolítani a DK-ból, behintve sóval a fejét.
Ha pedig Gyurcsány személyesen, akkor itt az ideje hogy írjon még három könyvet, egyet a csillagok állásáról - cd-n mellékelt horoszkópokkal, egy kurv@ jó riportkönyvet valamelyik qurváról, akiről Havas Henrik még nem írt, meg egy harmadikat "Orbán Viktor alulnézetből" címmel.
A japánok ( vagy a kínaiak?) ennél azért bölcsebbek, ők azt tanácsolják ilyen esetekben, hogy ülj le a folyó partjára, és várd meg, míg ellenséged hulláját elötted viszi a víz.
Azt is tanácsolják, hogy ez idő alatt próbálj szervezeteket építeni, a kudarc okait elemezni, a tehetségtelen kádereket kirostálni, felülvizsgálni célkitűzéseket és módszereket türelmesen, kapkodás nélkül, szembenézve saját hibáinkkal is - de erről még nem tették közzé a  konfucianus irányelveket...

Szóval elkezdődött a 2026-os választási kampány, választhatsz majd a Nagy Fehér elefánt és kis fehér borja között, aztán utóbbi majd elviszi a balhét az elmúlt tizenöt évért.
Nyugger, 2027-ben, majd ha eszed a krumplihéjból főtt levest, jusson ez eszedbe, - a golyó téged is fog...

:O)))

14 megjegyzés:

góbé írta...

PuPu ! A szövegkörnyezeteidből leszűrve, alappal feltételezem hogy már csupán indirekt úton tudom továbbitani édesapádnak forró és elismerő kézfogásomat !
Fontos dolgot jelzett, ideje lenne neked is felismerned...
Egy mondás szerint, csupán szabadon idézve? " tavalyi fészekben nem lesz idei fióka"
Az általad dehonesztált MagyarP. nem oly deklasszált agyilag, hogy ne tudja, ennyi keménykedés után, ha csalódnak benne elsöprik mint a pengőt '46.-ban.

Nagyon helyesen gyakorta felveted, "cui prodest" ? Ha tartja a száját, vigan ellehetne ma is, jó fizetésért, ahogy eddig volt, szinte láthatatlanul. Tényleg ő lenne a kiszemelt utód a hatalomban, aki biztositja a nerr-átmentést?
Túlságosan előre ment már, abból tényleg káosz lenne, melyet szoktak forradalomnak is hivni.

Bubu64 írta...

Kedves Pupu!
Tökéletes helyzetelemzés. Apukád bölcs ember volt és igen plasztikusan fejezte ki magát, volt humorérzéke. :)

PuPu írta...

Hmmm...
Mintha felismertem volna, de az lehet, hogy a másik énem volt...
Mint észlelhetted volna, ha egy kicsit is figyelsz, nem a tavalyi fészekbe kell rakni azokat a kevés számú tojásokat, melyek még nem zápultak meg, hanem sürgősen neki kellene látni a fészek tatarozásához, vagy új , saját fészket kellene építeni, Mekk Elek távoltartásával.
Magyar Pétert meg nem dehonesztálom, ehhez honeszt kellene, - tőlem aztán azt hirdet, amit akar. Nekem a befogadó közeggel - a néhai baloldali közösséggel - van bajom, mely a vágyait folyvást keveri a realitásokkal.
Ez már más esetben is volt így, keverték itt a liberális pártot a baloldallal, messiást láttak a libák rémében, aztán Simicskában, Márki-Zayban, Karácsonyban, Juhász Péterben, stb. - megváltást vártak a LMP-től. a Momentumtól, a Millától, az Együttől, a Párbeszédtől, végül a Kutyákban, és aki tett egy-két kritikai megjegyzést azt rögvest kiátkozták.
Most már csak 0annyi telik a befogadó közegtől, hogy néz ki bambán a fejéből és reménykedik abban, amiről az aktuálmessiás már kifejtette, hogy azt azért már mégsem.
A jó fizetés meg Anyu lapátratevésével megszűnt, a sajátjai meg rühellték mindig is ezt a kis hepciás miniszterfeleséget, nem esik nehezükre ekézni kicsit.
Forradalomhoz meg forradalmi helyzet kell, az meg nincs.
Van viszont álmodozás, megalkuvás, két forintért a kecske Dorozsmáig gyakása, - szóval sajnállak, hogy ennyi példából sem tudsz helyes következtetéseket levonni.
A kolostormalac rád építi a politikáját.
A kiskutyák szeme 14 nap után kinyílik, a tied 14 év után sem - nem gyanús ez neked?
:O)))

góbé írta...

Baloldal? Valójában sosem volt. Fuss neki még egyszer! Kádár is hiányolta, ő is egyfajta paktumot kötött "aki nincs ellenünk, velünk van" ...Az emeszempé '87.-ben megcsinálta a spontán privatiáziónak elnevezett vagyonátmentést. Nemegyszer leirtad, teljesen jogosan hogy a Tsz-eket is igy szedték szét, aztán hogy sikerült a hatalom és vagyon átmentés, tényezők maradtak, fejlesztés, innováció helyett lesz@arva a prolit, ( a szervezetlen prolit !!! ) Aztán meg hova lettek...
Mert erőt felmutatva a hatalom nem tudta volna Ózdot, a DIGÉP-et, a miskolci Lenin Kohászatot szétverni, sok-tizezreket utcára tenni, "kárpótlásként" kiszúrva a szemüket egy kis rokkant nyugdijjal, amit később elvettek.
Érdekes, Kassán a kohászat ma is műkszik, nálunk meg Dunaújváros is bedőlt.
Nem mellesleg meg megszünt az élelmiszer-dohány-könnyűiparunk...
Hol látsz, láttál Te itt baloldalt? Szervezett, erőt felmutatni képes baloldal, nálunk mikor volt ? Segiccs!
Nyisd ki szemem, mi is a helyes következtetés ? Mert az irásod szerint keressem meg kardomat, és dőljek bele...

PuPu írta...

Kedves góbé, azt hiszem, tévedsz.
Baloldal, tehát az én értelmezésemben olyan emberek összessége, akik azt tartották, hogy a társadalom felelős tagjaiért, hogy a gyengéket és elesetteket segíteni kell, hogy a gyermekeknek relatív esélyegyenlőséget kell adni az életben való elindulásukhoz, hogy a kirívó jövedelmi különbségek ártanak a társadalomnak, és a közösség céljai mindig megelőzik az egyéni célokat - igenis voltak és vannak.
A konzervatív és a liberális filozófia is az egyéni törekvésekre teszi a hangsúlyt, persze az irányzatoktól függő mértékben, de egyik sem a közösségi társadalmat favorizálja.
Kádár egy ilyen társadalomért dolgozott és a paktum melyet emlegetsz nem más, mint a közösségi társadalomban elfogadható egyetlen vezérelv, mely biztosítja a társadalmi békét.
A spontán privatizációt nem az MSZMP csinálta, hanem a vállalatok vezetése, ismerte fel, hogy lehetőség nyílt a sunyi meggazdagodásra a többség kárára, de ez már nem Kádár nevéhez fűződik.
Ami azt illeti, már a klasszikusok is megírták, hogy a tudat fejlődése sokkal lassabb a termelőerők fejlődésénél, és ma a mesterséges intelligencia jobban tudja azt, amit az embereknek is tudniuk kellene, nevezetesen állandóan tanulni a rendelkezésre álló tapasztalatokból.
A TSZ-eket az emberi butaság és kapzsiság verte szét, nem a baloldal, és nem a baloldali gondolkodású emberek, viszont a fejlődés igen gyorsan ki is szabta érte a büntetést: a falu ütemesen lépdel vissza a múlt század elejére.
A szervezett erőt meg szervezni kell, anélkül nem megy, de itt mindenki, mindig jól akar járni, még magáért se vállal kockázatot, nemhogy a közösségért.
Lassú folyamat ez, de azért halad előre a világ, és ma még senki sem tudja megmondani, hogy milyen társadalmi rendszer fogja felváltani a kapitalizmust, csak az a biztos, hogy ami felváltja, az közösségi társadalom lesz.
Ahelyett, hogy a kardodba dőlsz, talán lehet dolgozni is, - tudod: gondolkodj globálisan és cselekedj lokálisan, apró lépésekkel haladva és ne dőlj be a sok süketelésnek.
Föld ugyanis csak egy van, a problémáit csak közösen tudjuk megoldani, legyen szó gazdaságról, környezetről, biztonságról, fejlődésről, de addig még sok víz fogy lefolyni a világ folyóin, és időnként véres lesz az a víz.
Majd az ükunokáink meglátják .
Vagy a csótányok...
:O)))

1970 írta...

Kedves PuPu!

Ez a fenti bejegyzésed még az eredeti posztnál is jobban elnyerte a tetszésem.
A posztban írtad:
"Jobb sose jön, mondja a népi bölcsesség, és ha mégis jönne, az lesz a szoros kivétel a főszabály alól."
A "szoros kivétel" Kádár volt, mert a "legjobb tanítvány" és "imrebácsi" kötélhúzása és gyalázatos politikája után valami fényévekkel jobb jött ennek az országnak az életében. 33 évig...

Nyista írta...

Kedves Pupu! Jó látni, hogy újra felvetted a fonalat. Mivel itt éppen katasztrófa helyzet van a hó miatt így nem tehetek mást, mint eltöltöm valami hasznossal az időt, mivel internet még van a fűtés viszont akadozik ezért majd megfagyok, úgy gondoltam, hogy az ítéletidőt feldobom egy kis Pupu véleményére való reagálással...
Szóval nincs köztünk vita abban, hogy a sorsunkat érintő, fontos kérdéseket nem lehet azzal elinténi, hogy "mindegy". Viszont a demokráciának álcázott oligarchiával az a baj, hogy a valójában az oligarchák által biztosított jelöltek személye egyetlen dologra garanciát: Arra, hogy ne változzon semmi!
Ennek alapján, ha valaki azt mondja, hogy a választások eredménye lényegtala (aka. "mindegy") szerintem nem is jár olyan messze a valóságtól. A másik garancia arra, hogy minden maradjon a régiben az a "választópolgár", aki se nem választó se nem polgár. És ráadásul túl hülye hozzá, hogy ezt észre is vegye.
Éppen egy Dietrich Bohnhoffer nevű német lelkész Tíz évvel később (After ten years) c. könyvét olvasom. Az illetőt a nácik 1945 áprilisában kivégezték a Flossenbürg-i koncentrációs táborban, mivel folyamatosan szót emelt az embertelnségük ellen. Gondolatait még a börtönben vetette papírra. Arra kereste a választ, hogy egy olyan ország amely egykoron költők és gondolkodók hazája volt, hogyan változhatott, gyáva csalók és bűnözők bandájává. Arra jutott, hogy a probléma oka nem az emberi gonoszság, hanem az emberi hülyeség. A hülyeség, ami nem mentális hanem morális és társadalmi probléma. Arra jutott, hogy a kevesek uralmához a többségnek szükségképpen teljesen meg kell hülyülnie. A hülyeség ellen pedig tehetetlenek vagyunk. Nem írom ide minden következtetését, de nekem nagyban segít megérteni, hogy miért működnek úgy a dolgok, ahogy éppen működnek...
Röviden vannak bábuk, amikre szavazhatnak és vannak szavazók akik túl hülyék ahhoz, hogy észrevegék, hogy valójában olyan bábok közül vállasztanak amiket mind ugyanazok a személyek mozgatnak. Ez nem tűnik annak a játéknak amiben részt kívánok venni. És másnak sem ajánlom. Szóval ilyen értelemben tényleg mindegy. Viszont az általános sötétség elleni küzdelem nem felesleges csak lehet, hogy eddig rosszul választottuk meg a csatateret... Illetve nem is mi választottuk meg a bunyó helyét, hanem azok akiket elvileg le akarunk győzni... Szerintem így nem megyünk semmire! Van amikor jobb nem csinálni semmit, hanem tényleg leülni a folyópartra és várni... Én ezt teszem.

PuPu írta...

Kedves Nyista, ez azért a világ röheje - katasztrófahelyzet Európában, mert télen hó esik...
Annak idején is esett a hó, a hókupacok a járdákról márciusra olvadtak el, de ment az élet, dolgoztak a hókotrók, hómunkások.
Középiskolás koromban még én is mentem a haverokkal havat lapátolni egy kis zsebpénzért a Köztisztaságihoz, aztán már felnőtt koromban is volt olyan hó, hogy az orosz laktanya segített ki minket, - lánctalpassal vitte a kenyeret a boltokba, de az élet ment, ha kisebb zökkenőkkel is...
Eltunyult a nép, Szodoma és Gonorrhea, mivé lesz így a magyar?
Ami meg a választásokat illeti, aki egy kicsit s gondolkodott, az tudta: rendszerváltáskor eldöntöttük mi ezt a kérdést, az USA elnökei sem az alsó középosztályból kerülnek ki, csupa-csupa gazdag, milliomos klán tagja - minimum.
Persze mindegyik előadja a szegény self-made mant, ott is vakul a paraszt rendesen.
Angliában is pénz és befolyás, kapcsolatok állnak a választások mögött, nemhiába volt ezzel a társadalmi rendszerrel annyira elégedett Marlborough hercegének dédunokája anno, hogy azt mondta, hogy ennél nincs jobb.
Na ja, - neki és társadalmi osztályának...
Az ész pedig nagyon igazságosan van elosztva az emberek között, még soha , senki sem panaszkodott azért, mert neki kevesebb jutott volna.
A választót mindenhol megvezetik vagy megveszik, és hiába olyan okos, mint Einstein, ha a tömegek egy idiótának hisznek,
A népet nem lehet leváltani. Ha okosabb, két-három pofáraesés elég neki, mi meg esünk-kelünk, mint a keljfeljancsi, és azt se nagyon tudjuk, mi lenne jó ennek a népnek, mert ha éppen van mit ennie, emberként bánnak vele, akkor álmodik egy világot, melyben ő a császár és kétágú a csúnyája, és nem nyugszik, ameddig nem félhet és nyomoroghat.
A játékból te sem maradhatsz ki, legfeljebb a te generációd talál valami átmeneti megoldást, ha van ilyen a rakéták korában, de majd a gyerekeid visszaesnek a harcba, mely nem csak nálunk folyik.
És a folyó lassan hömpölyög - viszont az Úr mentsen meg attól, hogy rohanni kezdjen...
:O)))

Nyista írta...

Kedves Pupu! Amit a hóeltakarításról ír azzal maximálisan egyetértek! Azzal kiegészítve, hogy ez is az oligarchikus (neo-liberális) berendezkedés rothadt gyümölcse. Ami közérdek azt leépítik, tönkreteszik mondván, hogy "drága" a pénzt pedig magánzsebekbe csúsztatják. Ugyanez zajlik az egészségüggyel, a tömegközlekedéssel és az oktatással is. A világjárvány is rámutatott erre. Néhány évtizede még minden országban volt járványügy és felkészültek egy súlyos járvány kezelésére. De később a kurva neo-liberálisok egy neo-liberális kurva (Hello Ms Thatcher!) útmutataásai alapján leépítettek mindent a hóeltakarítástól a járványügyig! És é-voilá itt is van erőfeszítéseik eredménye!
A választási rendszer nem a rendszerváltáskor ment félre előtte is egy vicc volt. Sokáig egyetlen párt, a Magyar Szocialista Munkáspárt létezett csupán illetve "kiföstött töröknek" ott volt a Hazafias Népfront is. Így aztán a szavazásnak a Magyar Népköztársaságban sem volt sokkal több köze a népakarathoz, mint a nyugati tömb országaiban. Persze az a rendszer még így is fényévekkel volt jobb az alul lévők számára, mint bármelyik utána következő! A gond csak az volt, hogy a viszonylagos biztonságot és stabil életszinvonalat egyetlen személy - Kádár János - akarata garantálta. De ő meghalt 1989-ben és annak a világnak vége lett.
Még egy gondolat az ún. népakaratról Én nagy híve vagyok a szabadságnak és az önrendelkezésnek. Az amit a választásokon a hiszterezált és meghülyített tömegektől kérdeznek eléggé cinikus dolog "népakaratnak" nevezni! Ez annak a megcsúfolása és fontos szerepe van benne a már tárgyalt hülyeségnek.
Mint magad is írod senki nem panaszkodik, amiatt, hogy túl kevés esze lenne. Ez egy tudományos tény Dunning - Kruger hatásnak is hívják. A lényege, hogy minél hülyébb valaki annál biztosabb a saját igazában. Mint azt már említettem - szerintem egyébként a hülyeseég nem menális, hanem morális probláma. És mint ilyen választás kérdése. Tehát a hülye igenis felelős azért, mert hülye. Ő választotta a sötétséget. Lásd előző kommentemet Dietrich Bohnhofferről. A tömeget valóban nem lehet leváltani, de a hülyeség Bohnhoffer szerint sem útmutatással, hanem felszabadítással győzhető le. Én egyetértek ezzel a megállapítással. (Ha valakit a nácik bebörtönöznek azért amit a világról gondol aztánkivégzik egy Hitler ellenes összeesküvés miatt arra azért érdemes odafigyelni.) Ne kérdezd, hogy hogyan képzelem el ezt a felszabadítást a gyakorlatban, mart nem tudok rá felelős választ adni. Ötleteim vannak, de nincs programom, addig meg nem szervezek mozgalmat, mert program nélküli, nagypofájú csúcselékből már így is van több mint elég. Ellenben léteznek olyan szervezetek, amelyeknek a célkitűzéseivel azonosulni lehet . Ilyen például a Diem25. Szerintem Magyarországon nagyjából ismeretlen. Ez egy nemzetközi szervezet néhány országban már Mera25 néven pártként is bejegyezték . Az egyik alapítója Yanis Varoufakis. Az a Yanis Varoufakis. Ha esetleg érdekel a diem25.org címen elég sokat meg lehet tudni a jövőbeli terveikről A weblap 17 európai és eszperantó nyelven is olvasható sajnos a magyar nincsen köztük. Figyelmbe véve a magyar nép viszonyulását a balaoldalisághoz ez nem annyira meglepő.
Akkor én most agitáltalak is egy kicsit. Lehet, hogy ezért lógni fogok egyszer, de addig is ülök a folyóarton és ilyesmiket olvasok...

Szabadság!

anteus írta...

Góbé, dear!
Átmenteni csak az tud, aki tulajdonol.
Ami történt, az lopás.
Az osztályárulók egyszerű rablók, ócska tolvajok.
Felismerték, hogy a hatalmuknak annyi, és kirabolták/eladták az országot - Németh Miklós kommunista miniszterelnökkel az élen.

anteus írta...

Kedves PuPu!
E bejegyzésedhez, de főleg a kommentjeidhez több észrevételem lenne, de nem fárasztanálak velük.
Egy blog blog, nem egyetemi auditórium – és talán be se engednének engem oda (ma már.)
Két aprósághoz szólnék hozzá:

1. A szavazásosdi.
A világ túllépett a polgári hatalmi berendezkedés csúcsintézményén, a parlamenten. Jobb helyeken még csak formálisan. Egy amerikai alkotmányjogász már 2010-ben tételesen levezette az Orbánrendszer választási rendszerének (azóta már többszörösére torzított) antidemokratizmusát. Csak egyik tézismondatát idézem: „Orbán akkor is nyer, ha veszít”. Gerrymandering, az érvényességi küszöb eltörlése, a ”nyertes mindent visz” becstelen akarat érvényesítése, egy egyfordulós választás, a sosemvolt 2/3 50 % alatti voksra építése (ami miatt Orbán nem csak illiberális, de főleg illegitim politikai „vezető”, törvényei már csak meghozataluk módja miatt is alkotmányellenesek, jogellenesek – SEMMISEK! – s ami miatt a társadalmi fellépés nem csak abszolút jogos, de a polgárok törvénybe foglalt kötelessége - lenne…)
2. A várható Orbánreakció. Egy idézet tőle:
… milyen elektronikus eszközöket, Tiktokot meg a jó ég tudja, milyen platformokat lehet, nem lehet használni, milyen szabályozás van rá, ez hogyan befolyásolja az embereket, befolyásolja-e őket egyáltalán, ha igen, akkor ez jogalapot ad-e, hogy a döntésüket felül lehessen bírálni, tehát egy rendkívül izgalmas, rendezetlen, és előbb-utóbb Magyarországon is megjelenő problémára hívja föl a figyelmet. Tehát hálásak vagyunk a románoknak, hogy egy kvázi laboratóriumként ezt lekísérletezik nekünk, és mi pedig majd ennek a vitának a tanulságait összegezve megnézhetjük, VAN-E TEENDŐNK HASONLÓ PROBLÉMÁK ELHÁRÍTÁSA ÉRDEKÉBEN ITT, MAGYARORSZÁGON.”
/Nagy Attila Tibor: Átadja-e Orbán Viktor a hatalmat? Magyar Hang 3024 12 20 – 2025 01 02/
Kell ehhez kommentár? De idézhetném, amit szintén mondott:” ha Brüsszel kényszerítene ránk valakit, az ellen KÉZZEL-LÁBBAL KAPÁLÓZNI fogunk!”
Mégis mire számítotok?
*******
Más. Ezt írod:
„A spontán privatizációt nem az MSZMP csinálta, hanem a vállalatok vezetése, ismerte fel, hogy lehetőség nyílt a sunyi meggazdagodásra a többség kárára, de ez már nem Kádár nevéhez fűződik.”
Nem jól tudod. Az egyik legjelentősebb magyar ipari góc nagyvállalatainak általam ismert Pártbizottsági vezetőiről (titkárairól) készíthető lista tartogatna számodra nagy meglepetéseket. Arról nem is szólva, hogy a jelentősebb vállatok vezetői mind a helyi területi Pártbizottság tagjai is voltak… ugye? Az állampárt szerepét pont ebben nem kell világosan látni, és kellene világosan bemutatni? Ugyan…
A rendszerváltás lebonyolítása kommunista ügy volt. Hogy ezek nem az embereknek közük sem volt a kommunistasághoz, az más kérdés. Az MSZMP már évtizedek óta nem volt a „magyar kommunisták pártja”. /Idézet az MSZMP utolsó (1985) Szervezeti Szabályzatának első, definitív mondatából/
Sunyi és aljas kulákkommunisták, zsíroskommunisták, némethmiklósok szerezték meg/adták el az országot. És, ha valakinek beugrik Deákné vászna, akkor az nem jár messze a valóságtól… Teleki Pál utolsó szavai: „hullarablók leszünk…” - azok voltak.
Kádár nagyságát mutatja, hogy – noha erővel is vissza akarták tartani – kiállt „pártja” elé.
„Voltam, ahol lennem kellett, tettem, amit tennem kellett.”

PuPu írta...

Kedves anteus!
1. Maximálisan egyetértek azzal, hogy a világ ma már túllépett az angolszász parlamentarizmuson.
Azt nem tudom, hogy a szavazásosdin is túllépett-e, hiszen ma már rendelkezésre állnak mindazon technikai eszközök, melyekkel a világ összes embere részére biztosítani lehetne a közvetlen demokrácia intézményét, a namíbiai sivatag pigmeusaitól Tibet lámáin keresztül a Wall Street bankáraiig, beleértve Alaszka inuit népességét és a migránsok által véletlenül életben hagyott észak-amerikai őslakosokat is.
Uff!
És igen -- az Alaptörvény is alkományellenes, és még be se tartják.

2. Orbán okos, és lehet, hogy átadja a hatalmat biztos kezekbe, még azelőtt, hogy erőszakos úton vennék el tőle.
Mindössze a vagyonra figyel, az maradjon ott, ahol van, és akkor tőle olyan ember jöhet, amilyen csak akar, a pénz beszél...
3. Az MSZMP nem volt kommunista párt, főként nem bolsevik típusú kommunista párt, megnevezése is szocialista párt volt.
Tagjai között meg ugyanúgy megtalálhattad a lelkes idealistákat, mint a karrieristákat, az ingadozó középparasztot és a buta tyúkot, mint ma is a hatalmon levő, vagy valószínűsíthetően hatalomra kerülő pártban, habár én sem a Fideszt, sem a Magyar Péter féle katyvaszt nem tartom pártnak.
De hát egy fecske ugye, hát még egy teve...
A p-árt tagjai - főleg a nomenklatúra - nem maga a párt, érdekeik lényegesen eltérhetnek egymástól, - lásd Gyilasz Milovan - ez esetben is ez történt.
A tagság - a néptömegek - ugyanazok voltak, akik ma, megvezethető, saját érdekeit fel nem ismerő illúziókban élő tömeg.
De ezen már hiába siránkozunk, amikor már magukat baloldalinak definiáló értelmiségiek is az osztályok megszűnéséről delirálnak és beszegődnek mindenféle kóklerek támogatóivá.
Külön tragédia, hogy Kádár után a fantáziátlan, szerintem jövőkép nélküli Grósz jött, Horn által mellécsinálva szélsőbalnak az áruló Thürmert.
Igy aztán ma már nincs gond, hogy mit csináljunk az országgal, gondokodnak erről új gazdái...
:O)))

anteus írta...

Kedves PuPu!
A valódi, szavazásos döntés (ami sokkal pontosabb kifejezés a szavazásnál) nem a szavazatok begyűjtése stb. a lényeges. Hanem a döntéshozók ismereteinek minősége a döntés tárgyában.
Az e-"sajtóval" a 1000 főnél nagyobb közösségek döntésképtelenné váltak ügyeik szavazásos kezeleésére.
A tömeg nem "sok ember", hanem egy önálló hormonvezérelt massza.
Arisztotelész már evezrekkel ezelőtt látta.
A proletárforradalom sem jogi akció - ugye

PuPu írta...

A döntéshozók minőségének minősítésére remekül megfelel a mai magyar helyzet.
De ez azért mindig így volt, meg így ios lesz, ameddig nem akarsz képzettségi cenzust bevezetni, arról nem szólva, hogy a jólképzett választó is lehet morális toprongy.az "E"-sajtóval kapcsolatban pedig nem valami új vitafórumra gondolok, hane egy egyszerű felületre, piros meg zöld gombbal, nem lenne tartózkodásra lehetőség, és aki nem szavaz, az nem vehetné igénybe a társadalmi szolgáltatásokat - nyugdíjtól, táppénztől az utazásig. lenne helyi, országos, európai és globális szavazás.
De nem lesz.
:O)))






...De nemlesz,